Jak odpowiednio czyścić kanapy?

Sofa to reprezentacyjny mebel, który nie tylko służy do wypoczynku, ale również powinien ładnie wyglądać. Warto więc o nią zadbać w odpowiedni sposób. Czyszczenie kanapy można wykonać samodzielnie lub zlecić profesjonalnej firmie.

Więcej

Czyszczenie i pranie tapicerki sposobem na odświeżenie wnętrza samochodu

czyszczenie wnętrza samochodu

Tapicerka samochodowa wraz z użytkowaniem auta ulega zabrudzeniu. Jeśli zależy nam, aby przez długi czas dobrze się prezentowała, trzeba o nią regularnie dbać. To pozwoli nam, po pierwsze, zadbać o czystość, a po drugie – pozbędziemy się roztoczy oraz bakterii.

Więcej

Jak odpowiednio zadbać o dywany i wykładziny?

Wykładzina dywanowa nie tylko jest ozdobą wnętrza, ale też sprawia, że stanie się ono bardziej przytulne i cieplejsze. Niestety intensywne użytkowanie przez wiele miesięcy sprawia, że traci ona swoje walory estetyczne. Ponadto nagromadzenie brudu sprawia, że jest ona siedliskiem drobnoustrojów. Dlatego raz na kilka miesięcy warto przeprowadzić czyszczenie wykładziny z zachowaniem odpowiednich zasad.

Więcej

Jakie skutki niesie zagrzybiona klimatyzacja samochodowa?

samochód z klimatyzacją

Klimatyzacja samochodowa – niegdyś dodatek obecny jedynie w najdroższych autach, dziś jest właściwie standardem. Znajdziemy ją w autach wszystkich klas i przedziałów cenowych. Generalnie, jest to układ niewymagający zbytniej uwagi ze strony właściciela auta, za wyjątkiem pewnych, prostych czynności serwisowych.Warto je regularnie wykonywać, ale nie chodzi tu wyłącznie o samą obsługę techniczną. Pamiętajmy bowiem o tym, że jest to układ, w którym gromadzą się bakterie. Taka zagrzybiona klimatyzacja jest powodem nie tylko dyskomfortu w czasie jazdy – może być niebezpieczna dla podróżujących!

Więcej

Zalety i wady klimatyzacji samochodowej

Zalety i wady klimatyzacji samochodowej

W XXI wieku stała się podstawowym wyposażeniem praktycznie każdego samochodu. Zadebiutowała w 1933 roku, a dwadzieścia lat później wyprodukowano pierwszy pojazd z fabrycznie zamontowaną klimatyzacją – Chrysler Imperial Airtemp. Dziś jest wyposażeniem podstawowym, działa na tych samych zasadach, co kilkadziesiąt lat temu i znacznie podnosi komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Jakie zatem są jej zalety, wady i rodzaje? 

(więcej…)
Więcej

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej, jak często je robić?

ozonowanie klimatyzacji

Klimatyzacja nie jest już luksusowym dodatkiem do samochodu, ale na stałe weszła w skład jego wyposażenia. Dla wielu kierowców i ich pasażerów stanowi element, bez którego nie wyobrażają sobie jazdy nawet na krótkich dystansach – do pracy czy na zakupy. Niestety komfort, który zapewnia ten system, zależy od odpowiedniej dbałości. Szczególnie ważne jest regularne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej.

(więcej…)
Więcej

Świąteczne porządki czas zacząć!

porządki świąteczne - pranie tapicerki

Sprzątamy swoje mieszkania regularnie. Odkurzamy, ścieramy kurz, myjemy podłogi. Są jednak takie czynności, z którymi zwlekamy i które wykonujemy tylko 2-3 do roku. Zwykle przypomina nam się o nich przed świętami. To zwykle pranie dywanów i tapicerek, czynność, którą wykonać trzeba nie tylko przez wzgląd na estetykę, ale także, by zadbać o nasze zdrowie.

(więcej…)
Więcej

Sprzedaż akumulatorów z dowozem – wygoda w dobrej cenie!

sprzedaż akumulatorów z dowozem

Państwa auto coraz ciężej zapala? Warto sprawdzić akumulator! Stale rosnąca ilość elektroniki we współczesnych samochodach sprawia, że baterie mają coraz trudniejsze zadanie do wykonania. Nawet 2-3 letni akumulator potrafi odmówić posłuszeństwa! Dlatego uruchomiliśmy sprzedaż akumulatorów z dowozem.

(więcej…)
Więcej

Zadbaj o czyste auto w czasie pandemii, to naprawdę ważne!

czyste auto w czasie pandemii

Własny samochód jest w tej chwili najbezpieczniejszym środkiem komunikacji. Tym ważniejsze staje się kompleksowe czyszczenie samochodu w dobie koronawirusa. To dlatego przygotowaliśmy krótką listę poradnikową, zawierającą elementy, które warto wziąć pod uwagę przy czyszczeniu samochodu wewnątrz.

(więcej…)
Więcej

Pranie tapicerki meblowej, dlaczego warto wynająć specjalistów?

pranie tapicerki meblowej

Pranie tapicerki w domu to konieczność. Warto wykonać to przynajmniej raz w roku, ponieważ pozwoli pozbyć się nie tylko nieestetycznych zabrudzeń, ale przede wszystkim także odświeży nasze domowe meble, a także usunie bakterie czy grzyby. Pranie kanapy lub czyszczenie mebli tapicerowanych warto jednak powierzyć specjalistom.

(więcej…)
Więcej