Jak odpowiednio dbać o samochód zimą?

Jak odpowiednio dbać o samochód zimą?

Zbliżający się sezon zimowy stawia przed kierowcami szereg wyzwań związanych z utrzymaniem samochodu w doskonałej kondycji. Wraz z nadejściem mrozu i śniegu dbanie o pojazd staje się nie tylko kwestią estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i trwałości technicznej.

Więcej

Błędy popełniane przy czyszczeniu tapicerki samochodowej

czyszczenie wnętrza samochodu

Samochód to nie tylko środek transportu, to także miejsce, w którym spędzamy wiele godzin w ciągu tygodnia. Dlatego ważne jest, aby zadbać o komfort i czystość wnętrza pojazdu. Jednym z kluczowych aspektów utrzymania samochodu w doskonałej kondycji jest dbanie o jego tapicerkę.

Więcej

Czyszczenie dywanów – dlaczego i jak często należy to robić?

Dywan to nie tylko ozdoba naszego wnętrza, ale także źródło ciepła i komfortu. Jednak aby cieszyć się pięknem i funkcjonalnością dywanów przez wiele lat, należy o nie dbać. Głównym sposobem na utrzymanie ich w doskonałym stanie jest regularne czyszczenie. Warto dodać, że nie jest to tak jednoznacznie proste, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka.

Więcej

5 najczęstszych powodów, dlaczego klimatyzacja nie chłodzi

serwis klimatyzacji samochodowej

Zastanawiasz się, dlaczego klimatyzacja w Twoim samochodzie nie chłodzi tak, jak powinna? Czytając ten artykuł, dowiesz się o pięciu najczęstszych przyczynach tego problemu. Pokażemy Ci, jak rozpoznać objawy uszkodzonej klimatyzacji, jakie mogą być przyczyny jej niesprawnego działania, jak ją sprawdzić i co zrobić, aby ponownie cieszyć się chłodnym powietrzem w aucie. Zapraszamy do lektury!

Więcej

Nabicie klimatyzacji – po co i ile kosztuje?

Nabicie klimatyzacji – po co i ile kosztuje?

Przyjemna jazda autem wymaga nie tylko wygodnych siedzeń i równych szos, ale także komfortu cieplnego. Zapewni Ci go klimatyzacja. Żeby jednak system był odpowiednio wydajny oraz, przede wszystkim, bezpieczny dla Twojego zdrowia, wymaga odpowiednich działań, jak na przykład nabijanie.

Więcej

Ozonowanie samochodu – kiedy i po co?

Użytkując samochód, z czasem pojawiają się w nim zabrudzenia i mikroorganizmy szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Skutecznym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest przeprowadzenie ozonowania.

Więcej

Jak zadbać o samochód po zimie?

samochód

Zima jest wyjątkowo ciężkim czasem dla kierowców. Odśnieżanie i codzienne usuwanie szronu z szyb potrafią dać się we znaki. Kiedy dzieci topią Marzannę, a wiosna coraz śmielej raczy nas promieniami słońca, nadchodzi idealny moment, żeby zadbać o samochód.

Więcej

Jak zadbać o akumulatory jesienią i zimą?

wymiana akumulatora w aucie

Akumulatory samochodowe nie przepadają za chłodem. Wynika to z reakcji chemicznych i sposobu, w jaki powstają ładunki elektryczne. Gdy bateria jest ciepła, potrzeba mniej energii aby dostarczyć napięcie do rozrusznika i utrzymać je na stabilnym poziomie. Natomiast gdy akumulator jest zimny, dzieje się odwrotnie.

Więcej

Jak odpowiednio czyścić kanapy?

Sofa to reprezentacyjny mebel, który nie tylko służy do wypoczynku, ale również powinien ładnie wyglądać. Warto więc o nią zadbać w odpowiedni sposób. Czyszczenie kanapy można wykonać samodzielnie lub zlecić profesjonalnej firmie.

Więcej

Czyszczenie i pranie tapicerki sposobem na odświeżenie wnętrza samochodu

czyszczenie wnętrza samochodu

Tapicerka samochodowa wraz z użytkowaniem auta ulega zabrudzeniu. Jeśli zależy nam, aby przez długi czas dobrze się prezentowała, trzeba o nią regularnie dbać. To pozwoli nam, po pierwsze, zadbać o czystość, a po drugie – pozbędziemy się roztoczy oraz bakterii.

Więcej