Co obejmuje kompletny serwis klimatyzacji?

auto klimatyzacja serwis klimatyzacji

Już od kilku lat klimatyzacja samochodowa przestała być luksusowym dodatkiem do wyposażenia auta i znajdziemy ją w pojazdach praktycznie każdej klasy. Ze strony użytkownika, ten element nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów, poza regularnym (czyli minimum raz w roku) serwisem. Dbanie o dezynfekcję i czyszczenie klimatyzacji to gwarancja tego, że będzie ona skutecznie i bezproblemowo chłodzić w naszym aucie przez długi czas.


Zapraszamy na profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej w naszym zakładzie. Oprócz czyszczenia klimatyzacji oraz jej nabicia, wykonamy przegląd całego układu – sprawdzimy stan najważniejszych jego elementów, mających wpływ na skuteczność chłodzenia. W cenie otrzymują Państwo:

  • Dezynfekcję klimatyzacji
  • Sprawdzenie stanu sprężarki
  • Sprawdzenie stanu parownika i skraplacz
  • Uzupełnienie czynnika

Dezynfekcja klimatyzacji w samochodzie
Dlaczego warto zadbać o czyszczenie klimatyzacji w samochodzie? Pamiętajmy, że jest to środowisko, w którym z łatwością rozwijają się grzyby oraz bakterie. Panująca tam wilgoć sprawia, że jest to wręcz idealne miejsce do pojawienia się drobnoustrojów. I w momencie gdy tylko uruchamiamy klimatyzację w aucie, pojawiają się w powietrzu którym oddychamy w samochodzie. Nie musimy chyba wspominać o tym jak kiepski wpływ może to mieć na nasze zdrowie?
Dezynfekcję klimatyzacji warto również przeprowadzić ze względu na komfort. Nieczyszczona potrafi produkować naprawdę nieprzyjemne zapachy! 

Serwis skraplacza i osuszacza

Serwis klimatyzacji w samochodzie to także dbałość o stan dwóch kluczowych elementów:

  • Osuszacza
  • Skraplacza

Do czego służą te części? Rola osuszacza to usuwanie wilgoci z układu klimatyzacji. Z uwagi na miejsce w którym jest umieszczony, a także zawartość (wewnątrz osuszacza znajduje się sól i różne żele), jest bardzo podatny na korozję. Niestety, rdza może postępować na resztę układu, stopniowo go niszcząc. Dlatego przy okazji wizyty w naszym serwisie na dezynfekcję klimatyzacji, sprawdzimy też stan osuszacza. Co do zasady, powinno się go wymieniać raz na kilka lat. Koszt niewielki, a jednocześnie znacznie mniejszy niż ewentualny remont całego układu. Do czego służy skraplacz? Jest to wymiennik, który odprowadza ciepło z kabiny. Sprawdzimy również i ten element w trakcie Twojej wizyty w naszym serwisie. Zwykle nie wymaga on wymiany – najwyżej czyszczenia – ale warto regularnie go kontrolować. 

Sprawdzenie sprężarki

Sprężarka to jeden z najważniejszych elementów układu klimatyzacji w samochodzie. Mówiąc w dużym skrócie – tłoczy ona czynnik chłodzący, dzięki czemu układ jest w stanie działać. Ewentualna wymiana sprężarki to koszt nawet kilku tysięcy złotych, lecz w trakcie wizyty w naszym serwisie dokonamy profesjonalnej diagnostyki tego elementu. Ocenimy jej stan i poinformujemy o jej kondycji – usunięcie drobnych usterek to zwykle niewielki koszt, a jednocześnie pozwala ustrzec się bardziej kosztownych w naprawie problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *