Czyszczenie i pranie tapicerki sposobem na odświeżenie wnętrza samochodu

czyszczenie wnętrza samochodu

Tapicerka samochodowa wraz z użytkowaniem auta ulega zabrudzeniu. Jeśli zależy nam, aby przez długi czas dobrze się prezentowała, trzeba o nią regularnie dbać. To pozwoli nam, po pierwsze, zadbać o czystość, a po drugie – pozbędziemy się roztoczy oraz bakterii.

Można wyczyścić tapicerkę samemu w warunkach domowych albo zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy, która w sposób kompleksowy zadba o odświeżenie wnętrza naszego samochodu. Ten drugi sposób sprawi, że zaoszczędzimy czas i energię.

Nasza firma Gal Serwis oferuje dokładne odkurzanie samochodu, odświeżanie i oczyszczanie wszystkich elementów plastikowych i skórzanych wyposażenia oraz mycie szyb od wewnątrz.

Jak często czyścić tapicerkę?

Nie da się jednoznacznie określić, jak często należy prać i czyścić tapicerkę samochodową. Wszystko jest uzależnione od stopnia użytkowania samochodu. Do usunięcia okruszków, kurzu, gumy do żucia i innych drobnych śmieci najlepszy będzie odkurzacz.  Dywanik, siedzenia i wykładzinę wskazane jest sprzątać chociaż raz w tygodniu.

Podczas codziennego użytkowania auta brudzi się nie tylko kokpit, ale także tapicerka. Zaleca się, aby minimum raz na dwa tygodnie odkurzać zarówno tapicerkę materiałową, jak i skórzaną. Unikniemy wtedy jej szybkiego zniszczenia.

Pranie tapicerki samochód

Jak samodzielnie wyczyścić tapicerkę?

W warunkach domowych można przeprowadzić samodzielne pranie tapicerki. Nie jest to tak trudne, jakby mogło się wydawać. W pierwszej kolejności trzeba usunąć ze środka wszystkie zbędne rzeczy. Następnie dokładnie odkurzyć wnętrze auta i wytrzeć kurz. Świetnie do tego sprawdzi się wilgotna gąbka czy szmatka.

Warto zwrócić uwagę, że na przedmiotach wykonanych z plastiku znajdujących się na wyposażeniu auta również gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Nie można pominąć deski rozdzielczej. Można ją spryskać dedykowanymi dla niej środkami i wytrzeć do sucha. Po wykonaniu tych wszystkich czynności można zająć się tapicerką samochodową.

Jednym z najskuteczniejszych środków, a do tego niedrogim, jest soda oczyszczona, która znajduje się w każdej kuchni. Działa bardzo skutecznie, usuwa brud i plamy. Wystarczy ją rozpuścić w wodzie, a następnie zacząć nanosić przygotowany roztwór na samochodowe obicie za pomocą szczoteczki. Istotne jest, aby nie dopuścić do zbytniego przemoczenia wnętrza pojazdu.

Fotele, podłogę i boki drzwi można czyścić szczotką. Natomiast pranie podsufitki jest znacznie bardziej skomplikowane. Jest ona dużo delikatniejsza, więc przy jej czyszczeniu trzeba ostrożnie nanosić środki czyszczące, aby niczego nie uszkodzić. Na koniec pozostaje nam pozostawienie wnętrza samochodu do wyschnięcia.

Można również do czyszczenia tapicerki wykorzystać preparaty, które przeznaczone są do usuwania wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Dostępne są w postaci płynu czy pianki. Należy jednak pamiętać, że pranie tapicerki domowym sposobem jest niezwykle czasochłonne, wymaga sporo pracy i odpowiednich warunków.

Najlepszy czas na wypranie tapicerki to wiosna oraz lato. Wtedy panują wysokie temperatury, co znacząco skraca czas schnięcia tapicerki w samochodzie.

pranie tapicerki samochodowej

Profesjonalne pranie tapicerki samochodowej

Dużo lepszym rozwiązaniem jest oddać auto do profesjonalnej firmy, która zajmuje się kompleksowym praniem tapicerki samochodowej z wszelkich zabrudzeń. Dzięki temu zyskujemy gwarancję, że w krótkim czasie usługa zostanie wykonana dokładnie i sprawnie.

Nasz firma może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i wiedzą w zakresie prania tapicerki. Do odświeżania tapicerki stosujemy odpowiednie metody oraz detergenty, które umożliwią skuteczne pozbycie się plam oraz zacieków. Oferujemy możliwość dokładnego prania samochodu z demontażem przednich siedzisk i tylnej kanapy.

Jesteśmy dostępni przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Wykonujemy nasze usługi w Warszawie i okolicy. W zależności od potrzeb naszych klientów, czyszczenie wnętrza samochodu odbywa się u nas w siedzibie Gal Serwis lub z dojazdem pod wskazane adresy. Dzięki wykwalifikowanej kadrze rozwiążemy każdy problem, a po wykonaniu kompleksowego procesu prania tapicerki pojazd będzie wyglądał jak z salonu. Potwierdzają to nasi stali klienci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *