Jak odpowiednio czyścić kanapy?

Sofa to reprezentacyjny mebel, który nie tylko służy do wypoczynku, ale również powinien ładnie wyglądać. Warto więc o nią zadbać w odpowiedni sposób. Czyszczenie kanapy można wykonać samodzielnie lub zlecić profesjonalnej firmie.

Jaki wpływ na czyszczenie ma materiał?

Przed czyszczeniem kanapy należy zwrócić uwagę na materiał, którym została obszyta. W inny sposób pielęgnuje się sofy wykonane ze skóry, a inaczej z bawełny czy weluru. Dobierając odpowiednią metodę czyszczenia i środek do materiału, skutecznie usuniesz plamy, nie niszcząc wierzchniej struktury kanapy.

Tapicerkę meblową można czyścić ręcznie lub mechaniczne, domowymi sposobami lub korzystając z usług profesjonalnej firmy.

Czyszczenie kanap domowymi sposobami

Kanapy można czyścić przy użyciu domowych mikstur. Do najbardziej popularnych zalicza się mieszankę sody oczyszczonej, cytryny i wody. Sporządzony roztwór należy nanosić na tkaninę za pomocą miękkiej ściereczki, następnie rozetrzeć i pozostawić do wyschnięcia.

Kolejnym sposobem pielęgnacji mebli jest tak zwana metoda na sucho – przy użyciu sody oczyszczonej. Proszek należy rozprowadzić na zabrudzonej powierzchni, a następnie zwilżyć niewielką ilością wody. Po upływie kilku godzin sodę można usunąć przy pomocy odkurzacza.

Dobrym środkiem do usunięcia starych plam jest mieszanka octu, ciepłej wody i proszku do pieczenia. Przed użyciem mikstury należy zrobić próbę na niewielkiej powierzchni, aby upewnić się, że materiał dobrze znosi roztwór. Po umyciu kanapy można ją wysuszyć ręcznikiem papierowym.

Meble tapicerowane mogą być również odświeżone przy użyciu płynu do mycia naczyń. Zaletą tego środka jest to, że dobrze się pieni, dlatego skutecznie radzi sobie z tłustymi plamami i zaschniętym brudem. Jest przy tym łagodny i nie pozostawia śladów.

czyszczenie kanapy

Profesjonalne sposoby czyszczenia kanap

Czyszczenie kanap domowymi sposobami nie zawsze przynosi spodziewany rezultat. Poza tym bywa czasochłonne i wymaga pewnej – choćby minimalnej – wiedzy na temat działania poszczególnych substancji.

Bardzo często lepsze rezultaty przynosi pranie sofy profesjonalnymi preparatami.  W sklepach znajdziesz wiele rodzajów środków chemicznych, między innymi w formie aktywnej piany lub płynu. Różnią się one sposobem użycia i przeznaczeniem. Przed zastosowaniem koniecznie upewnij się, że wybrany środek będzie odpowiedni dla Twoich mebli tapicerowanych.

Producenci chemii domowej oferują między innymi preparaty do czyszczenia tapicerki bazującej na włóknach syntetycznych i naturalnych, ale też substancje przeznaczone do pielęgnacji skórzanych mebli.

Kolejnym sposobem na pozbycie się zabrudzeń, ale również groźnych dla zdrowia drobnoustrojów jest czyszczenie kanapy myjką parową. Ten ekologiczny proces odbywa się bez użycia środków chemicznych, ponieważ  gorąca para wodna pozwala skutecznie usunąć szkodliwe substancje z powierzchni kanapy.

Możesz również skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się praniem tapicerki. Szczególnie jest to zalecane, gdy na kanapie znajdują się trwałe plamy, których nie można usunąć domowymi sposobami.

Firma Gal Serwis oferuje kompleksowe czyszczenie tapicerki meblowej. Usługa obejmuje między innymi bardzo dokładne odkurzanie całych mebli. Ułatwia to późniejsze pranie tapicerki, a także pozwala zachować czystość nawet w najmniejszych zakamarkach mebli, takich jak łączenia poduszek, oparcia z siedzeniem albo zgięcia w kanapie czy fotelu.

Po odkurzeniu, wykorzystujemy ekstrakcyjną metodę czyszczenia mebli. Polega ona na natrysku pod ciśnieniem na powierzchnię mebli wody wymieszanej z odpowiednio dobranym detergentem. Następnie specjalnym sprzętem odsysamy jej nadmiar wraz z brudem i wszelkiego rodzaju roztoczami oraz alergenami.

W ciągu kilku godzin mebel jest suchy i czysty – gotowy do użytkowania. Pracujemy wyłącznie na urządzeniach i środkach piorących firmy Kärcher.

Podsumowanie

Choć istnieją różne sposoby czyszczenia mebli, to najlepsze efekty przynosi skorzystanie z usług profesjonalnej firm.  Gal Serwis oferuje czyszczenie kanap w Warszawie w korzystnych cenach. Kompleksowa usługa skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i firm oraz urzędów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *