ODGRZYBIANIE KLIMATYZACJI SAMOCHODOWEJ

Odgrzybianie (ozonowanie) klimatyzacji

Odgrzybienie klimatyzacji metodą ozonowania – 99 zł

Usługi wykonujemy wyłącznie mobilnie, z dojazdem do Klienta.

Klimatyzacja samochodowa stanowi obecnie podstawowe wyposażenie każdego pojazdu. Nawet właściciele starszych modeli z wieloletnim stażem na drogach zwracają uwagę na ten element, ceniąc go na równi z systemami wspomagania czy elektrycznymi szybami.

Klima dawno już nie jest luksusem podnoszącym standard auta. Stała się wręcz niezbędna nie tylko podczas długich podróży, ale nawet w czasie jazdy po mieście. Jej znaczenie wynika nie tylko z możliwości poprawy komfortu, ale też korzystnego wpływu na zdrowie, samopoczucie kierowcy i pasażerów, a w efekcie również na bezpieczeństwo jazdy. Aby było ono maksymalne, niezbędne jest okresowe odgrzybienie klimatyzacji.

Zdajemy sobie sprawę, że dla każdego kierowcy ważny jest komfort jazdy. Chcemy, żeby w czasie podróży było przyjemnie, nie za ciepło, ani nie za chłodno. Ale ważne jest również to, żeby było także – zdrowo.

Klima ma na to wpływ już przez samą swoją obecność. Optymalna temperatura w kabinie w sytuacji, gdy na zewnątrz panują upały, poprawia koncentrację kierowcy i chroni go przed skutkami udaru cieplnego. Rozgrzane wnętrze auta nie sprzyja sercu i całemu układowi krążenia, mogąc prowadzić do zaburzeń ich pracy i omdleń. Taki epizod podczas jazdy jest równoznaczny z wypadkiem drogowym z poważnymi konsekwencjami.

Niekorzystne dla zdrowia jest też chłodzenie przez kierowcę wnętrza kabiny przez otwarte okna. Przeciągi mogą powodować przeziębienia, nerwobóle, a pęd powietrza może przypadkowo wrzucić do wnętrza auta cząstki roślin czy owady.

Ozonowanie klimatyzacji – Warszawa i Wrocław

 

Na zdrową atmosferę w kabinie składa się też utrzymanie jej czystości fizycznej i biologicznej. W przypadku klimatyzacji to niezwykle ważny element serwisu i dbania o cały układ. Działanie instalacji jest związane z ekspozycją na wilgoć. Niesie to ze sobą ryzyko powstawania brudu i wszelkich zanieczyszczeń, grzybów, pleśni i innych niekorzystnych drobnoustrojów.

Skuteczną metodą ich eliminacji jest ozonowanie klimatyzacji samochodowej przeprowadzane przynajmniej raz w roku. Ozon jest sprawdzonym środkiem biobójczym, dlatego likwiduje wszelkie drobnoustroje.

Jednocześnie przeprowadzona tą metodą dezynfekcja klimatyzacji pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i wprowadza świeżość do wnętrza pojazdu.

Działamy w Warszawie i we Wrocławiu – zaufaj specjalistom

Kiedy warto zlecić ozonowanie auta? Najłatwiej zauważyć, że coś niepokojącego dzieje się z naszą klimatyzacją za sprawą nieprzyjemnego zapachu, który się z niej wydobywa. Zwłaszcza przy włączaniu lub wyłączaniu. I to powinien być ważny sygnał do tego, żeby sprawdzić, czy coś nie zalega w układzie klimatyzacji pojazdu.

Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ wszystkie te szkodliwe zanieczyszczenia trafiają do powietrza, którym oddychamy w samochodzie – my i nasi bliscy. To bardzo szkodliwe dla zdrowia. Tym bardziej, jeżeli ktoś zmaga się z różnego rodzaju alergiami.

W Gal Serwis proponujemy Państwu niezwykle skuteczną i szybką metodę odgrzybiania klimatyzacji, jaką jest jej ozonowanie. Polega ona na wykorzystaniu ozonu, który posiada silne właściwości eliminacji wszelkiego rodzaju bakterii czy grzybów. Odpowiednie urządzenie montujemy w samochodzie, uruchamiamy silnik, nawiewy i zamykamy wszystkie drzwi i okna. Resztę wykonuje za nas sprzęt i właściwości ozonu. Cały proces trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, a przynosi szereg korzyści dla zdrowia użytkowników pojazdu.

Innym, równie skutecznym sposobem odgrzybiania klimatyzacji, jest tak zwana metoda chemiczna. Opiera się ona na działaniu ultradźwięków. Proces odgrzybiania wygląda podobnie do ozonowania – odpowiednie urządzenie jest montowane w samochodzie i za pomocą ultradźwięków ma za zadanie rozpylać płyn, który eliminuje bakterie, grzyby, pleśnie, ale też i nieprzyjemne zapachy. Taki zabieg również trwa kilkadziesiąt minut.

Wysoka jakość usług dzięki specjalistycznej wiedzy i najnowocześniejszym urządzeniom

klimatyzacja - ozonowanie

Odgrzybianie klimatyzacji w Warszawie czy we Wrocławiu najlepiej powierzyć specjalistom. Jesteśmy profesjonalistami, zarówno w przypadku ozonowania, jak i metody chemicznej, wykorzystujemy wyłącznie specjalistyczny sprzęt najnowszej generacji. Opieramy się na pracy polskich generatorów ozonu i na urządzeniach Blizzard PRO. Znane są one na branżowym rynku ze swojej wysokiej jakości, dokładności i skuteczności.

Odgrzybianie klimatyzacji

Odgrzybianie klimatyzacji – tylko przez wykwalifikowanych specjalistów z Warszawy lub z Wrocławia

Warto wziąć pod uwagę, że odgrzybiając klimatyzację na własną rękę, istnieje spore ryzyko, że – nie mając odpowiedniej wiedzy i doświadczenia – cały proces będzie wykonany niedokładnie (nawet mając dostęp do specjalistycznego sprzętu). Bazując na naszym doświadczeniu wiemy, że urządzenia dostępne dla amatorów nie dają takiej gwarancji jak profesjonalne sprzęty, czyli te, na których pracujemy w naszej firmie.

Ponadto, bierzemy pełną odpowiedzialność za swoją pracę. I każdorazowo gwarantujemy, że powierzona nam klimatyzacja Państwa pojazdu, jest w pełni, profesjonalnie i fachowo przygotowana do użytkowania.

W tej kwestii w grę wchodzi nie tylko komfort jazdy, ale też Państwa zdrowie. Dlatego warto w tej sytuacji zdać się na fachowców. Tym bardziej, że to my dojeżdżamy do Państwa i przeprowadzamy cały proces odgrzybiania – elastycznie do Państwa możliwości.

Działamy na terenie całej Warszawy, Wrocławia i okolic. A co więcej – jesteśmy dla Państwa dostępni całodobowo. Nawet, jeśli będzie konieczność zajęcia się Państwa klimatyzacją w nocy lub w dni wolne od pracy (na przykład w niedzielę), prosimy o kontakt. Przyjedziemy pod wskazany przez Państwa adres. Zapraszamy.

W procesie odgrzybiania ważnym elementem jest wymiana filtra kabinowego (pyłkowego). Nasza firma również oferuje taką usługę. Należy jednak nas poinformować o chęci wymiany filtra podczas telefonicznego zamawiania odgrzybiania. Możemy wtedy kupić odpowiedni filtr pasujący do marki posiadanego pojazdu. To filtr kabinowy ma kluczowe znaczenie w procesie wymiany powietrza. Filtr zatrzymuje większość zanieczyszczeń pyłowych z zewnątrz, zdecydowanie poprawiając jakość wdychanego powietrza. Wymianę filtra powinno się przeprowadzać raz w roku nie rzadziej niż co 12-15 tys. kilometrów. Warto wymianę filtra przeprowadzić w czasie serwisu klimatyzacji.

POTRZEBUJESZ MOBILNEGO SERWISU KLIMATYZACJI?

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie serwisu klimatyzacji samochodowej