Ozonowanie a koronawirus

koronawirus

W ostatnim czasie pojawiły się liczne obawy o zdrowie nasze i naszych bliskich. Masowo zaczęliśmy odkażać siebie i nasze otoczenie, począwszy od pomieszczeń a skończywszy na samochodach. Jedną ze skutecznych metod odkażenia pojazdu jest ozonowanie jego wnętrza podobne do tego jakie wykonuj się gabinetach stomatologicznych czy lekarskich.

Ozonowanie wpływa na zmniejszenie ilości roztoczy, owadów i innych drobnoustrojów występujących w sąsiedztwie ludzi. Ozon należy do najsilniejszych utleniaczy, co skutkuje ponad tysiąckrotnie większą zdolność do usuwania wirusów, bakterii, grzybów, pleśni od obecnie stosowanych związków typu chlor czy fluor. Tak więc ozon, jak podaje wikipedia, jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych.

Ozonowanie wykorzystywane było do odkażania warszawskich biurowców, w których pracowały osoby zarażone nowym koronawirusem.

Nie ma jednak jednoznacznej opinii specjalistów ani potwierdzonych badań naukowych co do skuteczności ozony w walce z nowym korona wirusem (COVID-19). Natomiast stosowanie profilaktyki za pomocą ozonowani czy czyszczenia naszego otoczenia wydaje się dobrym kierunkiem postępowania.

Nasza firma zajmuje się ozonowaniem przede wszystkim pojazdów samochodowych. Zalecamy stosowanie tej metody odkażania jako profilaktykę. Dodatkowo zajmujemy się praniem i sprzątaniem wnętrza samochodów. A jak powszechnie wiadomo zachowanie czystości jest środkiem zapobiegawczym w walce z wirusami.

Usługi wykonujemy z dojazdem do Klienta więc nie trzeba się przemieszczać żeby skorzystać z naszej oferty.

Zapraszamy do kontaktu 788001630

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *