PRANIE WYKŁADZIN

Pranie wykładzin

Wykładzina dywanowa lub dywan może być atrakcyjnym dodatkiem wzorniczym do wystroju wnętrza, ale nie tylko. Ma też wymiar praktyczny, gdyż chroni podłogę przed przenikaniem zimna i wytłumia dźwięki, odbijające się od ścian. Dlatego, pomimo popularności i praktyczności paneli czy płytek podłogowych, dywany wciąż cieszą się dużym powodzeniem.

Oczywiście nawet najpiękniejsza wykładzina dywanowa czy dywan spełnią swoje zadanie tylko wtedy, gdy będą czyste i zadbane. Jest to element wyposażenia szczególnie narażony na zabrudzenia. Codziennie chodzą po nim wszyscy domownicy, często w zewnętrznym obuwiu, biegają psy i bawią się dzieci.

Nie można też uniknąć rozlania kawy, soku czy upuszczenia jedzenia, które pozostawia na tekstyliach tłuste plamy. Każdego dnia na powierzchni dywanu osiada też kurz, o czym łatwo można się przekonać, ścierając go z mebli.

Usunięcie różnych zabrudzeń z dywanów i wykładzin nie zawsze jest proste. Gromadzony miesiącami brud głęboko wnika w materiał, dlatego jego wyeliminowanie wymaga specjalnych metod. Często też na powierzchni wykładziny powstają trwałe, trudne do usunięcia plamy, szczególnie widoczne na gładkich, pozbawionych wzoru tekstyliach.

Ręczne czyszczenie takich zabrudzeń domowymi sposobami zwykle prowadzi do powstania odbarwień i naruszenia struktury runa. W konsekwencji dywan traci swoją trwałość i jest bardziej podatny na zniszczenie. Jednocześnie przy użyciu wody i detergentu czas schnięcia zwykle jest długi, ograniczając możliwość korzystania z danego pomieszczenia.

Pranie wykładzin w Gal Serwis – zaufaj wykwalifikowanym fachowcom!

Nasze usługi świadczymy z dojazdem do klienta – Warszawa i Wrocław

Czyszczenie dywanów – dlaczego jest konieczne?

Okresowe pranie wykładziny jest niezbędne z uwagi na utrzymanie jej na wysokim poziomie estetyki. Nie jest tajemnicą, że po wejściu do pomieszczenia, szczególną uwagę zwraca się na podłogę. Wynika to z faktu, że jest ona bardzo dobrze widoczna i w znacznym stopniu decyduje o zachowaniu gości.

Czysty, piękny i zadbany dywan zwykle skłania do zdejmowania butów. Jednocześnie budzi też pozytywne skojarzenia z domem, o który się dba i w którym można liczyć na czystość w każdym miejscu.

Pranie dywanu ma też wymiar higieniczny. Nawet jeśli na jego powierzchni nie widać brudu, systematycznie się tam gromadzi tak, jak wspomniany wcześniej kurz na meblach. Z dywanów o wysokim runie nie można go skutecznie usunąć odkurzaczem, dlatego wbija się w głąb, tworząc idealne środowisko do rozwoju roztoczy.

Jeśli w domu jest dziecko, które często bawi się na podłodze, jego kontakt z wykładziną sprzyja przenoszeniu drobnoustrojów i alergenów.

Jeszcze intensywniej brudzą się wykładziny w miejscach pracy, w których każdego dnia przemieszcza się po nich wiele osób. Na terenie firm pracownicy zwracają znacznie mniejszą uwagę na czystość wykładzin niż we własnych domach. Prowadzi to do pogorszenia warunków higienicznych. Jednocześnie przyczynia się do szybkiego niszczenia wykładziny i konieczności kosztownej wymiany.

Aby tego uniknąć, wystarczy od czasu do czasu zamówić usługi czyszczenia wykładzin w naszej firmie w Warszawie lub we Wrocławiu.

Jeśli pranie wykładzin w Twoim mieście, to profesjonalnie – Warszawa, Wrocław.

O tym, że czyszczenie wykładzin jest niezbędne, z pewnością Państwo doskonale wiedzą. Warto jednak zrezygnować z prób samodzielnego usuwania zabrudzenia i przekazać wykładzinę w ręce osób, które mają odpowiednie doświadczenie. Dzięki temu zyskacie Państwo wiele korzyści:

  • usuwanie brudu zostanie wykonane szybko i sprawnie, oszczędzając Państwa czas,
  • wykładzina zostanie wyczyszczona za pomocą sprawdzonych preparatów,
  • w pełni profesjonalna metoda będzie bezpieczna dla wykładziny,
  • pranie wykładzin nie wpłynie na ich trwałość oraz naturalną kolorystykę,
  • pralnia dywanów wykona usługę w domu klienta lub firmie bez potrzeby zdejmowania i transportu do firmy.

Pralnia dywanów w Warszawie oraz we Wrocławiu jest firmą z wieloletnim doświadczeniem, dlatego doskonale wiemy, jak dobierać metody, środki i narzędzia, aby po praniu wykładzina była w idealnym stanie.

Znamy właściwości włókien, z których powstają wykładziny oraz metody ich produkcji. Pozwala nam to realizować każdą z usług tak, aby nie niosła negatywnych konsekwencji.

Gwarantujemy też krótkie terminy realizacji oraz atrakcyjne ceny. Jeśli macie Państwo pytania dotyczące czyszczenia wykładzin, prywatnie lub dla firm, czekamy na kontakt.  Zapraszamy też do skorzystania z oferty prania dywanów w Warszawie.

POTRZEBUJESZ WYCZYŚCIĆ DYWAN BĄDŹ WYKŁADZINĘ?

Zrobimy to za Ciebie! Nasze usługi świadczymy z dojazdem do klienta!