Świąteczne porządki czas zacząć!

porządki świąteczne - pranie tapicerki

Sprzątamy swoje mieszkania regularnie. Odkurzamy, ścieramy kurz, myjemy podłogi. Są jednak takie czynności, z którymi zwlekamy i które wykonujemy tylko 2-3 do roku. Zwykle przypomina nam się o nich przed świętami. To zwykle pranie dywanów i tapicerek, czynność, którą wykonać trzeba nie tylko przez wzgląd na estetykę, ale także, by zadbać o nasze zdrowie.

Dlaczego trzeba prać dywany i tapicerki?

O ile zakurzone okna w mieszkaniu nie wpływają na nasze zdrowie, o tyle brud na kanapach, sofie, dywanach, siedzeniach w aucie, może znacząco zmienić ogólne samopoczucie. We włóknach tkanin bardzo łatwo zbiera się nie tylko kurz oraz brud z wszelkich płynów i pokarmów, które spożywamy w mieszkaniu i w aucie, ale także szkodliwy pajęczak. Miliony roztoczy niewidzialnych gołym okiem żeruje na siedzeniach i podłodze, u wielu osób wywołując ciągły katar, z czasem kaszel, problemy skórne oraz zmniejszając odporność organizmu na infekcje. Codzienne odkurzanie w pewnym stopniu eliminuje problem, jednak najpewniejszą metodą usuwania alergenów jest pranie tapicerek meblowych i samochodowych regularnie.

Pranie tapicerki meblowej i dywanów

Niezależnie od tego, jaka tkanina pokrywa sofę albo fotele, a także, z jakiego włókna utkany jest dywan, należy dokładnie usunąć wszelkie zabrudzenia. Domowymi metodami można wywabić świeże plamy, odświeżyć kolor tapicerki i jej zapach, korzystając z pianek kupionych w drogerii albo markecie, z proszku do czyszczenia dywanów lub rozrabiając płatki mydlane z ciepłą wodą. Do czyszczenia można używać gąbki lub szczoteczki. Jednak ta metoda ma wiele wad. Po pierwsze, wymaga czasu, o który ciężko, gdy łączy się obowiązki domowe z zawodowymi. Czyszczenie gąbką całego zestawu wypoczynkowego może zająć długie godziny. Ponadto tapicerki nie powinno się traktować intensywnie wodą. Przemoczona tkanina, a pod nią gąbka uniemożliwi korzystanie z kanapy czy fotela nawet przez kilka dni. Zanim całość wyschnie, zaczną rozwijać się we wnętrzu pleśnie i grzyby. Do tego nie wolno dopuścić! Poza tym na szczególnie wrażliwych tapicerkach pojawić się mogą przebarwienia albo wytarcia, zwłaszcza kiedy szorujemy je nieumiejętnie. Dlatego zachęcamy do ręcznego usuwania świeżych plam, odradzamy natomiast ręczne mycie sof, kanap, krzeseł i foteli. Powyższe wady ręcznego mycia odnoszą się również do dywanów. One także nie mogą być moczone i muszą mieć czas, żeby wyschnąć.

Profesjonalne pranie tapicerek i dywanów

Łatwiej i szybciej pozbędziemy się zabrudzeń i roztoczy, korzystając z usług specjalistycznej pralni. Firma usługowa oferująca pranie tapicerek, także tych w samochodzie, dysponuje specjalistycznym sprzętem w postaci odkurzaczy piorących, które dozują wodę ze środkiem piorącym, a następnie błyskawicznie odciągają ją wraz z brudem. Tapicerka czy dywan pozostaje tylko lekko wilgotny i doskonale czysty, dlatego można korzystać z niego już po kilku godzinach. Wynajmując firmę do prania dywanów i mebli tapicerowanych można także skorzystać z oferty prania tapicerki samochodowej. W ten sposób kompleksowo pozbędziemy się brudów i roztoczy z otoczenia, a zamiast w pocie czoła szorować dywany przed świętami, będziemy mieć chwilę na to, by zająć się innymi przygotowaniami do świąt lub by po prostu odpocząć. 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty prania tapicerki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *