Z CZEGO SKŁADA SIĘ PEŁNY SERWIS KLIMATYZACJI?

Strona główna » Z CZEGO SKŁADA SIĘ PEŁNY SERWIS KLIMATYZACJI?

Z czego składa się pełny serwis klimatyzacji

Powierzając samochód  w nasze ręce, mogą mieć Państwo pewność, że układem klimatyzacji zajmiemy się kompleksowo, profesjonalnie i dokładnie. I to nie tylko w samochodzie osobowym. Pracujemy także na klimatyzacjach montowanych w samochodach ciężarowych czy pojazdach rolniczych lub budowlanych. Jesteśmy fachowcami w swojej branży.

Napełnienie i pełny serwis klimatyzacji (w cenie 300 gramów czynnika) plus odgrzybienie układu metodą ozonowania – 249 zł czynnik r134a i 349 czynnik 1234yf.

Zachęcamy do regularnego serwisowania klimatyzacji. Mówiąc „regularnego”, mamy na myśli co najmniej raz w roku. A jeśli w samochodzie jeżdżą z nami także małe dzieci, warto zająć się tym nawet nieco częściej. Taka dbałość o układ klimatyzacji pozwoli cieszyć się komfortową, spokojną, ale i zdrową jazdą.

Serwis klimatyzacji – rzetelnie i dokładnie sprawdzimy każdy układ

Każdy serwis klimatyzacji samochodowej przeprowadzamy rzetelnie i dokładnie. W pierwszej kolejności zajmujemy się opróżnieniem układu klimatyzacji z czynnika, który do tej pory w nim „pracował”. Tylko wtedy będzie możliwe przeprowadzenie kolejnych prac. Następnie sprawdzamy szczelność całego układu – metodą próżniową lub metodą ciśnieniową w zależności od potrzeby. Ten proces pozwoli nam sprawdzić, czy nie wystąpiły usterki związane ze szczelnością. Częścią usterek możemy się zająć od ręki na miejscu.

Natomiast w sytuacji, kiedy awaria okaże się poważniejsza – skierujemy Państwa do specjalistycznego, a co najważniejsze, sprawdzonego warsztatu.

A jeśli wszystko będzie w porządku, płynnie przejdziemy do kolejnego etapu prac. Jest nim – usunięcie wilgoci z układu i recykling czynnika chłodzącego. Kolejną czynnością jest napełnienie układu klimatyzacji do pełna, zgodnie z wartością podaną przez producenta. Każdy samochód ma swoją specyfikę i dla odpowiedniego korzystania z klimatyzacji, niezbędne jest dokładne sprawdzanie tych wartości.

W serwisie klimatyzacji zajmujemy się też wymianą oleju w układzie wraz z dodatkiem kontrastu UV. Sprawdzamy poprawność pracy układu za pomocą mierników zegarowych. A na koniec weryfikujemy wydajność chłodzenia – czy temperatura schłodzonego powietrza jest odpowiednia.

Serwis klimatyzacji samochodu ciężarowego
Serwis klimatyzacji ciężki sprzęt
Serwis klimatyzacji manitou

Obsługujemy samochody ciężarowe i rolnicze

Wiemy, że dla kierowców dużych pojazdów – jak samochody ciężarowe czy pojazdy rolnicze – przyjazd do warsztatu tylko na serwis klimatyzacji nie jest łatwym zadaniem. Dlatego wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom. I to my przyjeżdżamy pod wskazany przez Państwa adres. Odpowiednim, specjalistycznym sprzętem przeprowadzamy dokładnie cały serwis klimatyzacji w każdym pojeździe.

Instruujemy też naszych klientów, jak właściwie korzystać z układu klimatyzacji. Wielu kierowców korzysta z niego wyłącznie w czasie największych upałów. A ważne jest, żeby uruchamiać go również przy niższych temperaturach. Zbyt długie przerwy we włączaniu klimatyzacji, to większe ryzyko jej uszkodzeń i awarii.

Współpracujemy również z niewielkimi warsztatami, które nie posiadają na swoim wyposażeniu urządzeń do serwisu i napełniania klimatyzacji. Mogą za to naprawić niektóre usterki – na przykład związane z wymianą przewodów, chłodnic czy sprężarek. Jeśli pozostawią Państwo samochód w jednym z naszych zaprzyjaźnionych warsztatów i zechcą zająć się od razu także serwisem klimatyzacji – możemy dojechać również tam. Dzięki takiej usłudze – będą mieli Państwo zapewnioną kompleksową obsługę przy naprawie i serwisie samochodu. Zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług w Warszawie, Wrocławiu i okolicach.

POTRZEBUJESZ MOBILNEGO SERWISU KLIMATYZACJI?

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie serwisu klimatyzacji samochodowej