CENNIK – SERWIS KLIMATYZACJI

Cennik serwisu klimatyzacji

USŁUGI WYKONUJEMY Z DOJAZDEM DO KLIENTA

199 zł Napełnienie i pełny serwis klimatyzacji*(w cenie 300 gramów czynnika) plus odgrzybianie metodą ozonowania lub ultradźwiękową (chemiczną) – czynnik R134a
299 zł Napełnienie i pełny serwis klimatyzacji* (w cenie 300 gramów czynnika) plus odgrzybienie metodą ozonowania lub ultradźwiękową (chemiczną) – czynnik R1234yf
59 zł Opróżnienie układu klimatyzacji z czynnika np. przed naprawą
99 zł Odgrzybienie klimatyzacji metodą ozonowania
99 zł Odgrzybienie klimatyzacji metodą ultradźwiękową (chemiczną)
99 zł Sprawdzenie szczelności układu metodą próżniową lub ciśnieniową – hydrogenem (mieszanka azotu z wodorem) lub zweryfikowanie innej usterki klimatyzacji
49 zł Sprawdzenie szczelności metodą ciśnieniową – hydrogenem (mieszanka azotu z wodorem) po naprawie przed napełnianiem.

*Na pełny serwis klimatyzacji składają się:

 • opróżnienie układu klimatyzacji z czynnika i starego oleju
 • sprawdzenie szczelności układu metodą próżniową
 • usunięcie wilgoci z układu oraz recykling czynnika
 • napełnienie układu klimatyzacji zgodnie z wartością podaną przez producenta do pełna
 • wprowadzenie oleju (PAG) do układzie klimatyzacji wraz z dodatkiem kontrastu UV
 • weryfikacja poprawności pracy układu za pomocą mierników zegarowych
 • sprawdzenie wydajności chłodzenia – temperatura schłodzonego powietrza

Serwis klimatyzacji samochodowej

Serwis klimatyzacji samochodowej w Warszawie i Wrocławiu wykonujemy wyłącznie z dojazdem do klienta, dlatego ta usługa może odbyć się w dowolnym miejscu.

Dysponujemy niezbędnych wyposażeniem, które jest konieczne, aby wykonać przegląd lub usunąć nieszczelność.

Obsługujemy klimatyzację wszystkich marek samochodów z czynnikiem R-134a oraz z czynnikiem R-1234yf (spalinowe, hybrydowe, elektryczne, osobowe, dostawcze, ciężarowe, budowlane, rolnicze i inne).

Przeprowadzamy również adaptację klimatyzacji w starych samochodach z freonu na czynnik, który jest obecnie używany.

Nasi doświadczeni specjaliści poza pojazdami obsługują także urządzenia chłodnicze stacjonarne lub przenośne. Warto jednak podkreślić, że serwisant może zająć się wyłącznie takim sprzętem, który działa na czynniku R-134a lub R-1234yf.

Prezentowany cennik dotyczy samochodów osobowych, vanów, małych busów oraz dostawczych do 3,5 tony. Ceny pozostałych pojazdów i urządzeń ustalamy indywidualnie i rozsądnie. W zależności od ilości pojazdów możliwa jest negocjacja cen.

Inne koszty, które mogą wystąpić podczas serwisu:

 • Czynnik chłodzący R134a powyżej 500 gr. płatny 20 zł za każde kolejne 100 gr.
 • Czynnik chłodzący R1234yf powyżej 300 gr. płatny 70 zł za każde kolejne 100 gr.
 • Na indywidualne zamówienie wymieniamy filtr kabinowy za 10 zł plus cena filtra (prosimy nas poinformować o chęci wymiany podczas zamawiania usługi).
 • Do wykonania usługi potrzebne jest podłączenie do prądu. W przypadku jego braku dysponujemy własnym agregatem. Jego użycie jest możliwe za dopłatą 10 zł.
 • W przypadku braku czynnika w klimatyzacji konieczne jest badanie szczelności metodą ciśnieniową hydrogenem (mieszanina azotu i wodoru), co w dużo większym stopniu weryfikuje ewentualne nieszczelności. Cena tej usługi to 49 zł.
 • Usługa (konserwacja klimatyzacji, serwis układu klimatyzacji, wymiana filtra kabinowego), która jest wykonywana przez naszych fachowców w godzinach nocnych między 22 a 6 lub w niedziele czy święta jest dodatkowo płatna 50 zł.
 • Oferujemy również możliwość usunięcia niewielkich usterek klimatyzacji (wymiana zaworków, uszczelek, itp.). Cena jest ustalana indywidualnie. W przypadku wykrycia większej usterki pojazd kierujemy do jednego z warsztatów, z którymi współpracujemy na terenie Warszawy. Tam w ramach serwisu przeprowadza się wszelkie czynności naprawcze do momentu, w którym klimatyzacja zadziała prawidłowo.
 • Usługę wykonujemy, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 5 stopni Celsjusza – to daje pewność, że zostanie przeprowadzona prawidłowo. W przypadku niższych temperatur możemy wykonać serwis klimatyzacji w pomieszczeniu zamkniętym, np. w garażu.

Dojazd na terenie Warszawy GRATIS.

Dojazd poza Warszawę: 10 zł za każde rozpoczęte 10 km w jedną stronę, liczone od granic Warszawy. Maksymalny dojazd do 50 km. Możliwa negocjacja ceny dojazdu.

Jak często należy wykonywać serwis klimatyzacji samochodowej? Samochód powinien być serwisowany regularnie – najlepiej raz w roku. Dzięki temu każda usterka zostanie wykryta i usunięta, a klimatyzacja będzie działała skutecznie przez lata.

Sprawdzenie i uzupełnienie klimatyzacji należy oddać w profesjonalne ręce, aby mieć pewność poprawnie wykonanej diagnostyki.

Jeżeli czegoś nie ma w cenniku, ZADZWOŃ, ZAPYTAJ, podejmiemy się każdego wyzwania.

Nabijanie i odgrzybianie klimatyzacji

Nie w każdym przypadku konieczny jest serwis klimatyzacji. Cennik dotyczy również takich usług jak czyszczenie klimatyzacji, odgrzybianie instalacji i napełnienie czynnikiem roboczym.

Pod żadnym pozorem nie należy decydować się na samodzielne czyszczenie klimatyzacji samochodowej. Cena usługi, którą proponujemy naszym klientom, jest na tyle atrakcyjna, że nie warto ryzykować.

System instalacyjny chłodzący wnętrze auta jest bardziej rozbudowany, niż mogłoby się wydawać. Składa się nie tylko z wywietrzników, osuszacza, skraplaczy czy kompresora. W instalacji znajduje się szereg przewodów, których celem jest transportowanie chłodnego powietrza.

W miarę użytkowania w kanałach może jednak zalegać brud. To właśnie on wpływa na rozwój grzybów. Korzystanie z zagrzybionej klimatyzacji jest niebezpieczne dla zdrowia, dlatego nie należy lekceważyć tego problemu.

Może powodować alergie, duszności oraz szereg innych chorób. Wpływa również na znacznie niższy komfort jazdy. Z nawiewu można wyczuć charakterystyczny i nieprzyjemny zapach, który przenika do kabiny samochodu.

Czyszczenie układu warto wykonywać co 2-3 lata. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie wydajności układu, co również wpływa na samo chłodzenie.

Nasi specjaliści wykonują czyszczenie klimatyzacji z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi i najlepszych środków dostępnych na rynku. Stosujemy dwie najpopularniejsze metody odgrzybiania klimatyzacji. Jest to opcja:

 • ultradźwiękowa,
 • ozonowa.

Metoda ultradźwiękowa to jeden z najnowszych sposobów czyszczenia klimatyzacji. Dzięki niej możliwe jest rozprowadzenie substancji aktywnej w przewodach poprzez wykorzystanie dźwięków o niskiej częstotliwości.

W tym przypadku jedną z najważniejszych zalet jest doskonała skuteczność odgrzybiania. Natomiast wadą może być charakterystyczny zapach unoszący się w pojeździe przez kilka kolejnych dni od wykonania usługi. Można go jednak zniwelować, stosując dodatkowy środek.

Drugą metodą, którą stosujemy w naszym serwisie, jest ozonowanie. Polega na wpuszczeniu do obiegu powietrza tritlenu, który reaguje z osadzonymi zanieczyszczeniami w kanałach i przykrym zapachem, niwelując je.

Ozonowanie jest jedną z najczęściej wybieranych metod. Pozwala na szybkie usunięcie zanieczyszczeń, a jego cena jest atrakcyjna. Co ważne, po ozonowaniu z klimatyzacji nie wydobywa się żaden zapach, jaki ma miejsce przy czyszczeniu ultradźwiękiem.

Kontrola systemu klimatyzacji pozwala na sprawdzenie szczelności układu, a także uzupełnianie go nowym czynnikiem roboczym. To, jakie czynności dodatkowe będą musieli wykonać nasi specjaliści, zależy od wielu czynników. Warto więc raz w roku wykonać serwis klimatyzacji, aby oszczędzić sobie nieprzyjemnych niespodzianek.

UWAGA – połącz serwis klimatyzacji z praniem tapicerki i skorzystaj ze zniżki.

Dowiedz się więcej pod numerem telefonu  502 021 287

KONTAKT